Видео: Судирот што го чинеше Иџе титула (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/10/2017 22:47
Ракомет
23/10/2017 17:02
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35

Видео: Судирот што го чинеше Иџе титула (видео)

Видео: Судирот што го чинеше Иџе титула (видео)

Игор Стефановски Иџе не успеа да ја круниса својата извонредна сезона во ЕТЦЦ шампионатот и со титула во генералниот пласман.

Клучен момент беше седмиот круг од денешната прва трка во Чешка, кога Стефановски најпрвин одлично го мина Наѓ, но потоа при вториот свиок налета на задницата на Петр Фулин. Иако од свиокот излезе пред големиот ривал, Стефановски доби казна за овој маневар, па на крајот трката ја заврши на осмата позиција, со што беше ставен крај на неговиот сон за титулата.

Погледнете го судирот на Стефановски во Фулин во скратеното видео од трката во Чешка (временски исечок 0:35).

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.