Абдурахими со прв тренинг во Шкендија (видео)

Македонскиот репрезентативец Бесарт Абдурахими е последното и најголемо засилување за Шкендија во зимскиот преоден рок. Тој потпиша договор на 18 месеци, а денеска го одржа и првиот официјален тренинг со своите нови соиграчи.

Тренерот Томас Брдариќ ги тестираше брзинските способности на фудбалерите, а тука Абдурахими има навистина голем капацитет…

Се вчитува...