Адеми и Ристовски славеа и во хрватскиот куп (ВИДЕО)

Аријан Адеми и Стефан Ристовски и Динамо Загреб ја освоија двојната круна во Хрватска откако по лигашката титула славеа и во купот. Во финалето „модрите“ во голеада беа подобри од Истра со 6-3.

Стрелец на вториот погодок за Динамо Загреб беше Аријан Адеми во осмата минута.

 

Се вчитува...