Адеми во ретро-издание на Динамо Загреб, по повод 110 години од формирањето на хрватскиот гигант (ФОТО)

Динамо Загреб слави 110 години од неговото постоење. По повод големиот јубилеј Аријан Адеми, Стефан Ристовски и соиграчите позираа во ретро дресови кои изгледаат неверојатно. Хрватскиот шампион уште еднаш покажа дека е единствен клуб од овие простори кој може да се пофали дека работи како светските гиганти.

 

Се вчитува...