Агентите на Депај почнале преговори со Јунајтед!

Манчестер Јунајтед очајно бара нов напаѓач во овој летен преоден рок, а во јавноста веќе се појавуваат имиња на фудбалери кои треба да пристигнат на „Олд Трафрд“.

Според дел од медиумите, меѓу опциите е и Мемфис Депај, игрчаот кој ќе си замине од Барселона и кого е заинтересиран Јувентус.

Сепак, Манчестер Јунајтед доколку би бил заинтересиран да го врати Холанѓанецот во своите редови, би бил преферирана опција од страна на играчот, но за тој да се одлучи да го облече дресот на „ѓаволите“ од англискиот клуб требало да реагираат брзо поради тоа што преговорите со Јувентус биле веќе влезени во завршна фаза.

Она што дополнително се пренесува од медиумите во Англија е дека Алваро Мората е исто така опција за потпис со Јунајтед.

Се вчитува...