Агим Ибраими промовиран во дресот на Динамо Тирана (ВИДЕО)

Агим Ибраими официјално промовиран во дресот на Динамо Тирана. По разделбата со Кукс, најдобриот стрелец изминатата сезона во албанскиот шампионат се сели во Динамо Тирана.

Ибраими, на тој начин, се приклучува на плејадата македонски фудбалери во редовите на Динамо.

Од неодамна нов член на клубот е и поранешниот младински репрезентативец Бесир Демири, кој исто така пристигна од редовите на Кукс, како и Горан Силјановски и Александар Исаевски.

 

Се вчитува...