Агим Ибраими со прв гол за Домжале (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски интернационалец Агим Ибраими се враќа во својата поранешна форма. Тој сега го носи дресот на словенечкиот прволигаш Домжале и денеска го постигна својот прв гол во новиот клуб во словенечкото првенство.

Ибраими беше стрелец на шестиот гол за Домжале во триумфот од 6-1 против Алуминиј, а успеа да реализира и една асистенција на овој натпревар.

Се вчитува...