Агуеро потпишува со Барселона веднаш по финалето во ЛШ

Кун Агуеро и дефинитивно ќе премине во Барселона, пренесува еден од најупатените новинари кога се во прашање трансферите во Европа, Фабрицио Романо. Тој веднаш по завршувањето на финалето во Лигата на шампионите каде во сабота неговиот Манчестер Сити ќе игра со Челси, ќе потпише договор со каталонскиот клуб.

Договорот што аргентинскиот голгетер ќе го потпише со тимот од „Камп ноу“ ќе биде во траење до 2023 година.

 

 

Се вчитува...