Академија Пандев донесе засилување од Црвена Звезда

Прволигашот Академија Пандев го потврди трансферот на 22-годишниот Осман Маронг. Гамбиецот во редовите на струмичани доаѓа од Црвена Звезда, чиј фудбалер беше од 2019 година. Сепак, Маронг не запиша ниту еден меч за првиот тим на Црвена Звезда бидејќи беше на позајмица во филијалата на „црвено-белите“ Графичар.

 

 

Се вчитува...