Академија Пандев го промовираше и Мартинага (ФОТО)

Академија Пандев и официјално го промовираше и најновото засилување за пролетниот дел од сезоната, 22-годишниот Марко Мартинага.

Хрватскиот интернационалец ја продолжува соработката со тренерот Александар Васоски и во новиот клуб.

Мартинага игра на позицијата лев бек и досега во кариерата има настапувано за екипите на Вардар, Славен Белупо, Вараждин, Декани и Копривница.

Се вчитува...