Академија Пандев поразена од Ал Наср… (ВИДЕО)

На вториот тест дуел за време на подготовките во Бугарија, фудбалерите на Академија Пандев загубија со 0-2 од екипата на Ал Наср од Саудиска Арабија.

Првиот погодок на дуелот тимот од Саудиска Арабија го постигна во 22. минута преку Хамдалах, а до конечната победа од 0-2 дојде со голот на Фатах во 82. минута од средбата.

 

Се вчитува...