Академија Пандев со два пенали до победа над Работнички (ВИДЕО)

Академија Пандев стигна до првиот триумф во новата сезона од Првата македонска фудбалска лига откако во 2. коло на домашен терен славеше минимално против Работнички со 2-0.

По првите 45 минути кои поминаа без голови, струмичани поведоа со 1-0 во 73. минута кога Мартин Мирчевски стрелаше од пенал, додека конечните 2-0 ги постави истиот фудбалер повторно од белата точка.

 

ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ – 2. КОЛО

Скопје: СКОПЈЕ – БРЕГАЛНИЦА (0-0)

Велес: БОРЕЦ – ТИКВЕШ (2-1)

Ѓорѓиев 52′, Манасиев 90’+3 – Вареловски 56′

Тетово: ШКЕНДИЈА – РЕНОВА (1-2)

Дориев 67′ – Јусуфи 20′, Селмани 48′

Скопје: ШКУПИ – МАКЕДОНИЈА ЃП (2-0)

Фаустин 42′, Алварез 90’+4(п)

Струга: СТРУГА ТЛ – ПЕЛИСТЕР (1-0)

Скендери 60′

Струмица: АК. ПАНДЕВ – РАБОТНИЧКИ (1-0)

Мирчевски 73′, 86′.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Се вчитува...