Андоновски и САД го „прегазија“ Парагвај во пријателски натпревар

Влатко Андоновски и женската фудбалска репрезентација на Соединететите американски држави стигнаа до убедлив триумф над Парагвај од 8-0 во пријателски натпревар.

Алекс Морган беше прво име на натпреварот откако успеа да постигне три гола. Со два гола мечот го заврши Макарио, додека по еден постигнаа Лавел и Смит.

 

Се вчитува...