Ангеловски „скенира“ и навива: Ова е историја за Македонија

ЕКИПА во Бидгошч,

Никола Ѓуровски, Владимир Ѓуровски, Игор Паневски

Младата фудбалска репрезентација на Македонија игра на Европското првенство во Полска, а селекторот на А-тимот, Игор Ангеловски, ги следи настапите на младите фудбалери од трибините. Покрај тоа што скенира, сигурно и навива со цело срце за македонскиот национален тим.

„Ова е историја за Македонија. Сите навиваме за нашите млади фудбалери“, истакна селекторот пред самиот почеток на мечот во Бидгошч.

Се вчитува...