Ансу Фати е најмладиот стрелец за Шпанија во историјата (ВИДЕО)

Со 17 години, десет месеци и шест дена, Ансу Фати се запиша како најмладиот стрелец за репрезентацијата на Шпанија во историјата.

Извонредниот талент постигна прекрасен погодок на натпреварот на Шпанците против Украина во Лигата на нациите. Фати стрелаше во 32. минута за водство од 3-0 во моментов на „црвената фурија“…

 

Се вчитува...