Армијата на Македонија за момент го прекина тренингот на репрезентацијата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонските репрезентативци го одработија последниот тренинг во Скопје пред утрешниот натпревар со Лихтенштахн, втор во квалификациите за СП 2022.

Одбележувајќи ја, пак, првата годишнина од членството на Македонија во НАТО, хеликоптери на Армијата на Македонија, кои беа дел од свеченото одбележување, прелетувајќи над националната арена „Тодор Проески“ на самиот тренинг на националите, посакаа среќа на утрешниот дуел со Лихтенштајн, за прва победа на мундијалскиот пат…

 

Се вчитува...