Арнаутовиќ и Алаба ќе ја предводат Австрија на ЕВРО (ФОТО)

Селекторот на фудбалската репрезентација на Австрија Франко Фода го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета на Европското првенство.

Токму оваа репрезентација ќе биде првиот противник на Македонија на ЕВРО шампионатот на 13. јуни во Букурешт. Селекторот Фода се одлучи за искусни фудбалери кои играат во најсилните клубови во Европа. Предводник ќе биде Давид Алаба кој по ЕВРО од Баерн Минхен се сели во Реал Мадрид.

На списокот се наоѓаат и Марко Арнаутовиќ, Шлагер, Сабицер, Лајмер, Баумгарлингер….

Се вчитува...