Арнаутовиќ ја запечати судбината на Македонија (ВИДЕО)

Марко Арнаутовиќ ја носи Австрија до водство од 3-1 на натпреварот против Македонија во 1. коло од групата Д на Европското првенство.

По големата грешка на Езгијан Бејтула, Арнаутовиќ во стил на расен стрелец ја потврди победата на Австријците.

Голот можете да го погледнете на следниот линк. 

Се вчитува...