Ашковски даде гол и прослави како Меси

Македонскиот фудбалски интернационалец Стефан Ашковски игра во одлична форма во Фортуна Ситард, во втората холандска лига. Тој вечерва беше стрелец на погодок во триумфот на својот тим од 3-0, а го прослави во стилот на Лионел Меси. Го соблече дресот со своето име, и го покажа кон фановите…

Се вчитува...