Асистенција на Чурлинов – Шалке и Карлсруе изедначени на полувремето (ВИДЕО)

Натпреварот против Шалке и Карлсруе на полувремето е изедначен (1-1), а заслуга за тоа има македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов кој асистираше за изедначувачкиот гол на сините.

Откако гостите поведа во 1. минута од мечот, Чурлинов во 15. минута одлично се најде во шестнаесетникот, a топката стигна до Тероде кој не ја испушти можноста да постигне погодок.

 

 

Се вчитува...