Аталанта ја освои Специја и остана во игра за Лига Европа (ВИДЕО)

Фудбалерите на Аталанта славеа на гостувањето кај Специја со 1-3 во натпревар од 36. коло во италијанската Серија А. Гостите рано стигнаа до водство од 0-1 преку Муриел уште во 16. минута од мечот.

До крајот на првиот дел домашниот тим успеа да израмни на 1-1 преку Верде во 30. минута. Ново водство за тимот од Бергамо донесе Џимсити во 73. минута, додека конечните 1-3 беа дело на Пашалиќ во 87. минута.

 

 

Spezia 1 – [2] Atalanta – M.Demiral 74′ from soccer

 

 

Се вчитува...