Атанасовски потпиша кај Андоновски за косовскиот шампион Раховец

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Стефан Атанасовски, кариерата ќе ја продолжи во редовите на косовскиот шампион Раховец.

По сезоната мината во Куманово, Атанасовски се одлучи да ја прифати понудата од тимот кој од неодамна е предводен од македонскиот стратег Горан Андоновски.

Атанасовски претходно во својата кариера има настапувано и за Аеродром, Работнички и Вардар во македонското првенство, како и клубови во Катар и Саудиска Арабија на интернационалната сцена.

Се вчитува...