Атлетико Мадрид постхумно го одликува Радомир Антиќ

Шпанскиот великан Атлетико Мадрид постхумно му оддаде признание на починатиот српски стратег, Радомир Антиќ. Антиќ кој почина на 6. април минатата година остана во најдобро можно сеќавање на секој фан на тимот од главниот град на Шпанија поради двојната круна во сезоната 1995/1996.

На церемонијата на стадионот „Ванда Метрополитано“ во Мадрид, семејството на Антиќ доби сребрена значка за лојалност. Признанието „душекчиите“ му го доделија на семејството на Антиќ точно 25 години по големиот успех.

Радомир Антиќ беше на чело на Атлетико Мадрид на 189 натпревари и е единствен тренер кој покрај Атлетико Мадрид во кариерата ги има водено и Реал Мадрид и Барселона.

 

Се вчитува...