Атмосферата веќе вжештена меѓу македонските навивачи во Букурешт (ФОТОГАЛЕРИЈА/ВИДЕО)

ЕКИПА во Букурешт,

Роберт Спасовски (ФОТО)

На нешто повеќе од четири часа до почетокот на мечот меѓу Македонија и Украина, атмосферата во Букурешт веќе е вжештана.

Како и пред првиот меч против Австрија, така и денеска македонските фановие се главни на улиците низ стариод дел од главниот град на Романија.

Песни ечат и со нетрпение се очекува новиот натпревар на нашата селекција.

 

 

Се вчитува...