Австријците чекаа 31 година за победа на големите натпреварувања

ЕКИПА во Букурешт,

Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски (ФОТО)

Македонија загуби од Австрија со 3-1 во првиот натпревар на Европското првенство. Австријците за победа на големите натпреварувања чекаа неверојатна 31 година кога на Мундијалот во Италија во 1990 година во групната фаза славеа над Соединетите Американски Држави.

 

 

Се вчитува...