Австријците од првата шанса ја затресоа мрежата на Димитриевски (ВИДЕО)

ЕКИПА во Букурешт,

Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски (ФОТО)

Австрија поведува со 1-0 во натпреварот против Македонија на Европското првенство, откако водство за номиналниот домаќин на мечот донесе Штефан Лајнер во 18. минута по одличниот центаршут на Марсел Сабицер.

Австријците до водство стигнаа буквално со првата шанса на натпреварот, а во првите 18 минути игра Македонија беше за нијанса подобар противник.

Голот можете да го видите на следниот линк.

 

Се вчитува...