Бабиќ: Ни недостигаше еден гол и едно добро решение за титула

Еурофарм Пелистер во суперинтересен натпревар загуби од Вардар со 23-22 во финалето на ракометниот Куп на Македонија на Ф4 турнирот кој се играше во Кавадарци.

Тренерот на „зелено-белите“ Жељко Бабиќ вели дека нијанси го одлучиле финалето.

„Му честитам на победата на Вардар. Тешко е да се говори. Последните петнаесет минути игравме без Периќ поради повреда. Се гледаше дека ни дојде заморот. Промашивме одлучувачки удари. Вардар не се предаде, Томовски фати три/четири важни топки. Игравме храбра и машка игра, но на крајот ни недостигаше еден гол и едно добро решение. 

Се вчитува...