Баерн поведе уште „во соблекувалната“, дуелот во Марсеј ќе доцни!

Баерн Минхен со голот на Лерој Сане во 7. минута, води над Викторија Плзен во првите два меча во денешната програма во Лигата на шампионите. Со тоа „Баварците“ одат кон нова победа во ЛШ.

Вториот дуел, пак, меѓу Олимпик Марсеј и Спортинг Лисабон ќе почне во 19 часот. Причината е доцнење на автобусот на гостинските фудбалери на стадионот „Велодром“. Токму од тука УЕФА одлучи да почне подоцна.

Се вчитува...