Барди: Едноставно топката не сака да влезе во гол, само победа ни е во мислите против Бугарија

Фудбалската репрезентација на Македонија утре ќе ја пречека Бугарија во натпревар од последното 6. коло од новата сезона во најмладото репрезентативно натпреварување на УЕФА, Лигата на нации.

Капитенот на „црвено-жолтите“ Енис Барди вели дека не му е јасно како топката не сака да влезе…

„Незаслужено загубивме во Грузија, но тоа е што е одиме понатаму. Утре со Бугарија треба да покажеме дека резултатот во Грузија не беше реален. Сите даваме голови во тимовите, а во репрезентација топката како да не сака да влезе“, изјави Барди. 

Натпреварот кој ќе се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје е закажан за утре со почеток во 20.45 часот.

Се вчитува...