Барди во топ пет најдобри додавачи на ЕВРО 2020

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Енис Барди е во топ 5 среднисти на Европското првенство. Македонецот е на четвртото место по успешност на клучни пасови во квалификациите и Лигата на нации.

Пред Барди се наоѓаат само Гранит Џака од Швајцарија, Лука Модриќ од Хрватска и Бернардо Силва од Португалија, а во топ 5 уште е и Гулфи Сигурдсон од Исланд.

И покрај тоа што Барди нема никакви симптоми, се уште е позитивен на коронавирусот па останува во карантин во хотелот „Хилтон“ без било каков контакт со останатите членови на репрезентацијата.

Се вчитува...