Барела со „еврогол“ носи водство за Интер во финалето против Јуве (ВИДЕО)

Интер стигна до брзо водство од 0-1 во финалето против Јувентус во годинашното издание на Копа Италија.

„Нероаѕурите“ поведоа со 0-1 и тоа со феноменалниот погодок на Николо Барела во седмата минута. Италијанецот одлично се намести и испрати една бомба кон голот на „старата дама“.

 

Juventus 0 – [1] Inter – Nicolò Barella 6′ (Great Goal) [Coppa Italia Final] from soccer

Се вчитува...