Барселона без проблеми против Елче (ВИДЕО)

Барселона стигна до рутинска победа над Елче од 3-0 во заостанатиот натпревар од првото коло од шпанската Ла лига. Каталонците во првото полувреме не ги искористија своите шанси и на пауза се замина со почетниот резултат 0-0.

Во вториот дел Лео Меси на два пати и еднаш Де Јонг донесоа нов триумф за Каталонците во шпанскиот шампионат.

 

 

 

Се вчитува...