Барселона ги претстави гостинските дресови – историја, еднаквост… (ФОТО)

Барселона ги претстави гостинските дресови за сезоната 2021/22 кои по неколку години ќе ја заменат жолтата боја со светло розева во чест на 50 годишнината на женскиот тим.

Новите бои на Барселона го поделија мислењето на навивачите. Едни се воодушевени од невообичајниот дрес, додека други упатија жестоки притики.

Се вчитува...