Барселона го потпиша Нико до 2026 година (ФОТО)

Барселона објави дека младиот Нико Гонзалез се согласил на потпис за нов договор и продолжување на меѓусебната соработка до 2026 година. Станува збор за фудбалерот за врска кој има само 20 години.

Каталонскиот тим поради преголемата конкуренција се реши да го прати Нико на позајмица во Валенсија на Џенаро Гатузо. Така, младиот фудбалер ќе продолжи редовно да игра и да се развива, па следното лето ќе се врати на „Камп Ноу“.

Во договорот со Нико, Барселона според најавите продолжи во свој стил и вметна откупна клаузула од една милијарда евра. Во клубот сметаат на Нико Гонзалез за иднината, па во најголем интерес им е да го задржат.

 

 

Се вчитува...