Барселона го претстави и третото засилување

Барселона официјално го претстави и третото засилување за новата сезона. Се работи за Бразилецот Емерсон Ројал кој на Камп ноу доаѓа од редовите на Реал Бетис.

Емерсон е трето засилување за каталонскиот клуб за новата сезона, откако претходно беа договорени и Кун Агуеро и Ерик Гарсија кои дојдоа од редовите на Манчестер Сити.

 

 

Се вчитува...