Барселона триумфално со Осасуна (ВИДЕО)

Барселона без проблеми стигна до триумф од 0-2 на гостувањето против Осасуна во 26. коло од Ла Лига.

Алба во 30. минута и Мориба во 83. минута беа креатори на победата на каталонскиот тим.


Барселона по овие три бода се доближи на само два бода од водечкиот Атлетико Мадрид, иако „јорганџиите“ имаат и два натпревари помалку.

Се вчитува...