Баскет Кам со повеќе сили во финишот го одбрани Куп трофејот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кошаркарките на Баскет Кам победија во продолженијата над Бадел, и го освоија втор пат по ред Куп трофејот.

Во неизвесно, возбудливо и интересно финале, регуларниот дел заврши 58:58, а во продолжението Баскет Кам беше подобар, со повеќе сили и желба за победа.

Во победничкиот тим блескаше Пулјизовиќ постигнувајќи 23 поени, а Стојановска со 22 поени не помогна на Бадел да дојде до победата.

Се вчитува...