Бејл донесе одлука каде ќе ја продолжи кариерата

Велшкиот фудбалер, Герет Бејл донесе одлука каде ќе ја продолжи кариерата, пренесуваат шпанските медиуми. Имено тој се одлучил да остане во Реал Мадрид. Тој минатата година ја помина на позајмица во Тотенхем клубот од кој дојде на „Сантијаго Бернабеу“.

Во последно време се поврзуваше и со премин во МЛС лигата или пензионирање, но сепак Велшанецот одлучил уште една сезона да помине во кралскиот клуб. Главна причина за тоа било заминувањето на Зинедин Зидан од клубот со кој не беше во добри односи.

 

Се вчитува...