Белгија, со мачење, едвај до победа во Азербејџан (ВИДЕО)

Белгија потешко од очекувањата дојде до триумф од 0-1 на гостувањето против Азербејџан во четвртиот свој натпревар во квалификациите за ЕП 2024.

Белгијците несериозно очигледно му пристапија на дуелот кој лесно можеше да заврши и без нивна победа, но Азербејџанците во финишот не беа полукави пред голот на гостите.

Единственот гол за три бода беше дело на Караско во 38. минута од средбата.


Standings provided by Sofascore

Се вчитува...