Бензема и Крос за триумф на „кралевите“ против Валенсија (ВИДЕО)

Реал Мадрид сосема очекувано дојде до победата од 2-0 против Валенсија во 23. коло од Ла Лига.

„Кралевите“ победата ја обезбедија уште во првото полувреме со головите на Бензема во 12. минута и Крос во 42. минута…

 

Со овие три бода Реал Мадрид, сега со 49 бода е на пет минус од водечкиот Атлетико Мадрид.

Се вчитува...