Безобразлукот на Суарез нема крај: Нови неспортски потези, а упорно глуми ‘жртва’ (ВИДЕО)

Уругваецот Луис Суарез често во минатото беше препознатлив по неспортските потези на терен. А, очигледно Челси му е една од омилените „мети“.

Пред неколку години го гризна Бранислав Ивановиќ кој тогаш го носеше дресот на „сините“ од Лондон, а синоќа на дуелот од Лигата на шампионите на мета беа дефанзивците на Челси, Антонио Рудигер и Сезар Аспиликуета.

Најпрво Суарез крајно некоректно со пета го удри Аспиликуета, а потоа во еден дуел со рака го притискаше Антонио Рудигер.

Секако, и во двата случаи, глумеше жртва, а Рудигер за малку и сам ќе ја земеше правдата во свои раце против Суарез.

Се вчитува...