Битолчани не сакаат скопско финале (ФОТО)

Битола ентузијастички втора година по ред е домаќин на завршниот турнир од Купот на Македонија, но денешното финале ја нема посетата каква што ја заслужува овој спортски настан.

По вчерашните порази на нивните миленици од Пелистер и од Работник, очигледно е дека битолчани не се премногу заинтересирани во својот град да гледаат скопско финале, меѓу Вардар и Металург.

Се вчитува...