Бизарна акција: Јанис си „проигра“ со главата на Харден…. (ВИДЕО)

Јанис Анетокуомпо ги надмина сите кошаркарски стандарди, па место со соиграч си одлучи да одигра двојно проигрување со главата на Џејмс Харден.

Секако, очигледно е дека не го планираше но на крајот и испадна одлично за Милвоки кој по таа „акција“ успешно реализираше… Во желбата да го проигра Малколм Брогдон, Јанис ја погоди главата на Харден па откако топката повторно се врати кај него потоа го проигра Илјасова кој успешно реализираше шут за три поени…

 

Антетокуомпо на крајот мечот го заврши со 27 поени, дополнето и со 21 скок и пет асистенции. Од друга страна, Харден иако зашеметен некое време дуелот го заврши со 42 поени, 11 скока и 6 асистенции.

Се вчитува...