Бламажа на Лион против Анже (ВИДЕО)

Олимпик Лион доживеа тежок пораз на гостувањето кај Анжер од 3-0 во натпревар од 2. коло во француската Лига 1. Домаќините поведоа со 1-0 со голот на Буфал во 20. минута, резултат со кој се замина на пауза.

Во вториот дел домаќините зголеми на 2-0 со автоголот на Марсело, додека конечните 3-0 ги постави Унахи во 77. минута. За издвојување е и црвениот картон кој го доби Корне во 65. минута.

 

 

Се вчитува...