„Блицкриг“ на Јувентус – „Старата дама“ за три минути до целосен пресврт против Интер (ВИДЕО)

Неверојатен натпревар ни приредуваат Јувентус и Интер во финалето на италијанската Копа Италија. „Нероаѕурите“ по првото полувреме имаа предност од 0-1 со евроголот на Николо Барела во седмата минута.

Во второто полувреме „старата дама“ имаше „блицкриг“ и за три минути од 50. до 53. минута успеа да направи целосен пресврт. Прво Алекса Сандро во 50. минута израмни на 1-1, додека водство за тимот од Торино донесе Влаховиќ во 53. минута.

Juventus [1] – 1 Inter – Álvaro Morata 50′ [Coppa Italia Final] from soccer

 

Juventus [2] – 1 Inter -Dusan Vlahovic 52′ [Coppa Italia Final] from soccer

 

 

Се вчитува...