Блокот на Николов меѓу потезите на денот на ЕП (ВИДЕО)

Блокот на Ристо Николов кој ја крена Стожице на нозе во третиот сет од пресметката на македонската одбојкарска репрезентација против Русија се најде  и во рекапитуларот на денот меѓу најдобрите потези од саботните натпревари.

Николов е меѓу најзбележителните во нашиот тим кој има уште две средби од групната фаза, против Белорусија и против Словенија.

Се вчитува...