Блокови, забивања, тројки… најдобрите 10 потези од првиот финален натпревар (ВИДЕО)

МЗТ Скопје го одбрани домашниот терен и поведе со 1-0 во финалната серија против Пелистер. Аеродромци играа одлично второ полувреме во кое умешно ја искористија свежината од клупата, стигнаа до висока предност и истата не ја испуштија до крајот и покрај налетот на битолчани во последната четвртина.

Натпреварот во СЦ „Јане Сандански“ го одбележаа голем број атрактивни потези во изведба на Војдан Стојановски, Давид Хогтон, Адем Мекиќ, Бре Ајви… Ние ви ги издвојуваме десетте најдобри.

Се вчитува...