Бојку: Скопје е одличен тим, но се надевам дека трите бода ќе останат во Струга

Струга Трим и Лум ќе го пречека Скопје во натпревар од 6. коло во Првата македонска фудбалска лига. Фудбалерот на стружани Бесмир Бојку вели дека Скопје е тежок противник, но се надева дека со добра игра трите бода ќе останат во Струга.

“Ќе биде еден многу тежок натпревар. Скопје е една многу организирана и агресивна екипа. Струга Трим Лум ќе игра мотивирано и со верба дека сите бодови ќе останат во Струга”, изјави Бојку.

ПМФЛ – 6. КОЛО (денеска, 16 ч.)

Струга: СТРУГА ТЛ – СКОПЈЕ

Скопје: РАБОТНИЧКИ – БРЕГАЛНИЦА

Велес: БОРЕЦ – ПЕЛИСТЕР

Струмица: АК. ПАНДЕВ – МАКЕДОНИЈА ЃП

Кавадарци: ТИКВЕШ – РЕНОВА

ВТОРНИК (14. септември, 15 ч.)

Тетово: ШКЕНДИЈА – ШКУПИ

Се вчитува...