Боксерски шампион по нокаутот се бори за живот (ВИДЕО)

Познатиот канадски боксер Адонис Стивенсон (41) се наоѓа во критична состојба после тешкиот нокаут што го доживеа во синоќешниот меч со Украинецот Олександар Гвождик.

Стивенсон беше брутално нокаутиран од украинскиот боксер во 11 рунда од мечот во кој ја бранеше ВБЦ титулата во полутешка категорија.

После ударот кандскиот боксер загуби свест и итно беше префрлен во болница и лекарите се борат за неговиот живот,

„Адонис е на интензивна нега и моментно се бори за живот“ – соопшти неговиот промотер, Ивоин Мичел.

Во моментот на прекин, Стивенсон имаше предност кај судиите, а ова му беше десета одбрана на титулата.

Се вчитува...