Болоња ја одреди цената за својот голгетер

Секој тим кој сака да го види Џошуа Циркзе во своите редови, ќе треба да плати 40 милиони евра. Ова е цената која италијанскиот тим ја одреди, а која сакаат да ја платат неколку клубови.

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за Холанѓанецот, а исто така и Милан кој сака да го донесе во своите редови, но по помала цена од онаа која неговиот клуб ја одреди.

Циркзе во последен миг се најде на списокот на Холандија за ЕВРО 2024.

Се вчитува...